Smart Office

Smart Office – inteligentne biuro

Autor opracowania: Zygmunt Łodziński z.lodzinski@visioncube.pl

#UpdateYourVision

Rynek pracownika wymaga od firm chcących utrzymać wykwalifikowaną kadrę nie tylko bardzo dobre warunki finansowe, ale także wyposażenie miejsca pracy w nowoczesne technologie. Na bazie takiej pozafinansowej potrzeby, powstała idea smart office.

Czym jest inteligentne biuro i dlaczego inteligentne sale konferencyjne przestały być wystarczające?

Kilka lat temu wizytówką każdej firmy była sala konferencyjna, ponieważ to tam załatwiało się największą ilość interesów z firmami zewnętrznymi. Dzisiaj firmy przedefiniowały swoją strategię biznesową, stawiając na pierwszym miejscu pracownika, a w obliczu tego funkcja biura uległa diametralnej zmianie. Nakłady inwestycyjne, które sprawdzały się w przypadku tradycyjnej sali konferencyjnej, zaczęto przenosić do gabinetów, open space`ów czy małych przestrzeni zamkniętych typu focus room lub huddle space. Inteligentne sale konferencyjne przekształciły się w większą ilość mniejszych powierzchni, które mają lepiej adresować potrzeby pracowników – wszak biznes robią ludzie i to oni mają czuć się komfortowo w miejscu pracy.

Jakie technologie można spotkać w biurze typu smart?

Zaczynając od sali konferencyjnej – konieczny jest panel wyświetlający przed salą, zawierający listę spotkań wraz z możliwością potwierdzania przybycia na spotkanie. Panel powinien być zintegrowany z czujką ruchu w sali na wypadek przedłużenia się spotkania, by uniknąć wyłączenia się np. monitorów. Inteligentna sala konferencyjna wyposażona jest w panel sterowania całym systemem składającym się z oświetlenia, rolet, klimatyzacji systemu wideokonferencyjnego, nagłośnienia itd. Bardzo ważne jest, aby w sali konferencyjnej wywoływane były czynności w formie scenariuszy, np. wideokonferencja „ustawiała” oświetlenie na odpowiedni poziom, zasuwała rolety i ustawiała nagłośnienie. Dzięki zastosowaniu takiego podejścia, użytkownik uniknie problemów technicznych związanych z manualnym konfigurowaniem sali konferencyjnej. W sali konferencyjnej standardem staje się bezprzewodowe przesyłanie treści, które powinno umożliwiać wyświetlanie zarówno za pośrednictwem sieci korporacyjnej, ale także sieci gościa – dla użytkownika z zewnątrz.

Digital Signage to nieodłączny element Smart Office. Przez biura przewija się bardzo dużo ludzi z zewnątrz, dzięki czemu powierzchnia biurowa stała się poniekąd także powierzchnią reklamową. Po wejściu do sali konferencyjnej, która uprzednio została zarezerwowana na spotkanie zewnętrzne, na ekranie może wyświetlać się kontent korporacyjny, np. z najnowszą ofertą. Bardzo dobrą przestrzenią do wyświetlania różnych treści promowanych jest… kuchnia do której zaglądają zarówno goście z zewnątrz, jak i pracownicy. Ci drudzy również są bardzo ważnym odbiorcą digital signage. Wszystkie ogłoszenia o szkoleniach, eventach konkursach czy codzienne kluczowe informacje wewnątrzfirmowe publikowane są na monitorach, które zlokalizowane są w różnych (czasem przedziwnych) miejscach np. w męskiej toalecie na wysokości wzroku, w kuchni przy ekspresie do kawy, albo w pokoju typu chill na monitorze do którego podłączone jest Playstation.

Historia inteligentnego biura to nie tylko technologia. To także zmiana podejścia do pracy. Dziś pracujemy nie tylko przy biurku, ale również z samochodu, hotelu, czy własnego domu. Smart office to miejsce, w którym występuje idea hotdesków rezerwowanych przez pracownika, który przychodzi do biura. Wyposażenie jest na tyle ustandaryzowane, że pracownik po przyjściu siada przy zabookowanym biurku i ma dokładnie to samo wyposażenie stanowiska pracy, co w innym oddziale, w innym mieście, czy nawet w innym kraju.

Co składa się na wyposażenie takiego hot desk-u?

Podstawą jest biurko, które bardzo często ma możliwość automatycznej regulacji, dzięki czemu można je dopasować do wzrostu pracownika, a także wziąć pod uwagę wymagających użytkowników, którzy chcą niekiedy popracować na stojąco. Hot deski mają zazwyczaj stacje dokujące, posiadają na wyposażeniu myszki, klawiatury i monitory dopasowane do standardu laptopów firmowych. Mocnym trendem w przypadku hot desk jest rezygnacja z klasycznych telefonów stacjonarnych na rzecz stacji dokujących na telefon komórkowy, który po podłączeniu z nią dostaje zasilanie (np. w formie indukcji) oraz pozwala na sparowanie z zestawem słuchawkowym pracownika. Całość jest sprzęgnięta ze stacją dokującą na wypadek, gdyby była potrzeba wykorzystania słuchawek do Skype, Webex lub takich do posłuchania muzyki. Rezerwacja hot desków łączy się również z prezentacją informacji na temat ich dostępności. Do tego wykorzystujemy indywidualne panele do rezerwacji, które wymagają od użytkownika potwierdzenia badgem swojej obecności, lub stosujemy zbiorcze wyświetlanie informacji na ogólnodostępnym monitorze. Osoby, które chcą dokonać rezerwacji ad hoc mają do dyspozycji na wejściu do open space info kiosk przy pomocy którego zarezerwują biurko, a także zobaczą na mapie miejsce w którym mogą usiąść.

Idea Smart Office

Inteligentne biuro ma sprzyjać pracy kreatywnej, dlatego też miejsca dotychczas traktowane jako miejsca relaksu, są wyposażane w interaktywne flipcharty, monitory z możliwością bezprzewodowego udostępnienia treści czy systemy do wideokonferencji. Dziś pracujemy w biurze nie tylko przy biurku czy w sali. Coraz częściej ważne spotkania odbywają się w kuchni czy w chill room’ie. Idea Smart office ma na celu zadbanie o pracownika i jego komfort, tak aby ten przychodził do pracy z werwą i motywacją. Na koniec dnia, jeśli pracownik jest zadowolony, to o wyniki możemy być spokojni, cytując Billa Walsha „the score will take care of itself”.

Doradzimy, zaprojektujemy, wdrożymy to dla Was.

Sterowanie klimatem

Rozpoznawanie obecności

Sterowanie oświetleniem i roletami

Integracja systemów oraz multimediów

wideokonferencje sprzęt

Wideokonferencja w Twojej kieszeni, czyli przyszłość zaczęła się wczoraj

W XXI wieku wideokomunikacja stała się standardem, który dzięki rozwiązaniom firm Polycom i Cisco możemy dostarczać klientom bez względu na zasobność ich portfela.

Sale konferencyjne

Terminale i systemy wideokonferencyjne

Aplikacje

Infrastruktura

offer-av-systems

Systemy sterowania inteligentnym budynkiem

W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z pojęciem systemów sterowania inteligentnymi budynkami. Rozwiązania pozwalające na zarządzanie m.in. klimatyzacją, światłem i roletami są obecne w coraz większej ilości biur i domów.

Sterowanie multimediami

Automatyka pomieszczeń

Dedykowane panele sterowania

Serwis, Monitoring, Infrastruktura

offer-cloud

Cloud – Czym są wideokonferencje w chmurze?

Chmura to nic innego, jak zdalny dostęp do zasobów, które są współdzielone. Jest to bez wątpienia kierunek w którym rozwija się współczesny świat IT. I jak się okazuje – nie taki diabeł straszny jak go malują.

Wideokonferencje w chmurze

Wideokonferencje hybrydowe

Sieć lokalna kontrolowana przez chmurę

Zarządzanie infrastrukturą IT/AV przez chmurę

automatyka biurowa

Automatyka budynkowa – nowoczesne podejście do zagadnienia

Oferujemy indywidualne podejście do każdego klienta w zakresie projektowania systemów. Dzięki takiemu podejściu mamy możliwość połączyć kilka systemów z których już Państwo korzystacie w jeden spójnie działający organizm zarówno w przypadku rozwiązań wideokonferencyjnych i ich integracji np. z usługami kalendarzowym, czy serwerami przechowywania plików, jak i w przypadku systemów inteligentnej Sali konferencyjnej i automatyki budynkowej.

Przygotowanie koncepcji systemu

Wykonywanie instalacji, wdrożenie

Nadzór inwestorski

Audyty systemów AV

offer-service

Usługi serwisowe w VisionCube S.A.

Tworząc w VisionCube dział Usług Serwisowych staraliśmy się zbudować coś więcej, niż jedynie zespół ludzi, którzy ślepo obsługują zgłoszenia dotyczące uszkodzonego sprzętu czy niedziałającego oprogramowania.

Wsparcie posprzedażowe

Zaawansowany serwis systemów IT/AV z SLA

Zdalne monitorowanie infrastruktury i urządzeń

Outsourcing w zakresie utrzymania systemów IT/AV

wielkoformatowe ściany wizyjne

Ściany wizyjne

W obecnych czasach ilość otaczających nas informacji jest tak duża, że dostarczenie ich wymaga coraz bardziej efektywnych metod i nośników. A jak powszechnie wiadomo – człowiek najlepiej przyswaja obrazy. Dawniej do takiego przekazu wystarczyły rozwiązania takie jak plakat, czy pojedynczy monitor, które obecnie nie są już wystarczające. Dziś do gry wchodzą ściany wizyjne, czyli zespoły paneli wyświetlające wzajemnie jeden obraz.

Przyciągnięcie uwagi klienta

Zwiększenie prestiżu

Zarządzanie sytuacjami wyjątkowym

Mnogość zastosowań

Iot - internet rzeczy

Internet Rzeczy czyli IoT

IoT – Internet of things / Internet Rzeczy, to nic innego jak określenie urządzeń, które mogą się ze sobą bezpośrednio lub pośrednio komunikować. Dowiedz się więcej!

Zwiększenie efektywności pracy

Multifunkcjonalność

Kontrola nad infrastrukturą

Synonim nowoczesnego biura

Zoom

Burzliwy początek roku 2020 był przełomowy dla komunikacji. Zoom stał się podstawowym narzędziem do wirtualnych spotkań, pracy zdalnej oraz edukacji podczas pandemii. Obsługa Zooma jest dziecinnie prosta, a możliwości rozbudowy prakatycznie nieograniczone

Więcej o Zoom

Poly Studio X

Rodzina urządzeń Poly Studio to połączenie wydajności klasy biznes z prostotą użytkowania tak potrzebną w przypadku małych pomieszczeń. Zapewnia wyższą wydajność w przystępnej cenie. Dzięki inteligentnym funkcjom, takim jak Poly Acoustic Fence i NoiseBlock, Polycom Studio automatycznie wycisza i usuwa zbędne szumy tła i inne niechciane dźwięki.

Więcej o Poly Studio X

Cisco Room Kit

Terminal wideokonferencyjny obsługujący rozdzielczość 4K, który nie tylko pozwala na bezprzewodowe udostępnianie treści, ale także posiada funkcjonalność automatycznego kadrowania rozmówców i śledzenia osoby zabierającej głos. Z Room Kit w zestawie dostajemy dotykowy panel sterujący, który może posłużyć do sterowania między innymi klimatyzacją, roletami i światłem.

Zamów DEMO

Cisco Webex Teams

Platforma do komunikacji głosowej, organizacji spotkań wideokonferencyjnych oraz pracy grupowej. Webex Teams doskonale nadaje się do prowadzenia pracy grupowej i projektowej. Dzięki możliwości zintegrowania Webex z platformami takimi, jak DropBox, MS Dynamics czy Asana, aplikacja ta staje się czymś więcej, niż tylko narzędziem do komunikacji.

Zamów DEMO

Polycom Trio

Urządzenie to łączy najlepszy w swojej klasie telefon konferencyjny z możliwością prowadzenia spotkań wideo przy pomocy usługi Skype dla Firm.

Zamów DEMO

Samsung Flip II

Interaktywny flipchart od Samsunga to niezwykle wygodne urządzenie do prezentacji treści. Dzięki możliwościom Flipa zamienisz nudny wykład w multimedialny spektakl. Intuicyjny interfejs i potężne podzespoły dają ogromne możliwości

Zamów DEMO

Huddle Room

To miejsce do dyskusji, dzielenia się pomysłami lub wymiany idei pomiędzy pracownikami. Może pełnić także funkcję nowoczesnej sali wideokonferencyjnej. Odpowiednio dobrane, spełni wymogi nawet najbardziej wymagających managerów.

Sprawdź

Integracje Microsoft Teams

Dowiedz się, jak połączyć Microsoft Teams z rozwiązaniami Cisco, Polycom, Lifesize czy Yealink.

Sprawdź
TOP PRODUKT